PORADY SPECJALISTÓW
Podstawowe informacje
mgr Andżelika Zaborowska – psycholog szkolny
mgr Magdalena Żywicka – terapeuta pedagogiczny
mgr Ksenia Dreścik - pedagog szkolny i specjalny
Wirtualny gabinet psychologa szkolnego
Godziny pracy psychologa szkolnego:
Wtorek 9:00 – 15:.00
Piątek 8:00 – 13:00 (godzina dostępności 13.00 - 14.00)
Godziny pracy pedagoga szkolnego:
Wtorek 8.00 - 13.00
Środa 9.00 - 13.00
Czwartek - 9.00 - 11.00
Godziny pracy pedagoga specjalnego:
Poniedziałek 9:00 – 14:00
Czwartek godzina dostępności 8.00 - 9.00
Piątek 9:00 – 12.00
Artykuły
Przepis na szkolne motywowanie
Początek roku szkolnego to okres wywołujący ogromny wachlarz emocji. Od ekscytacji i radości, po strach i niepewność. Nowe przedmioty jak zeszyty, piórnik czy plecak cieszą chyba każdego, podobnie jak przyjaciele oraz oczekiwanie na nowe przygody. Z kolei pewne znaczące zmiany jak inna klasa czy szkoła mogą wywołać obawę przed nieznanym. Każda z emocji towarzysząca początkowi roku szkolnego jest potrzebna i akceptowalna. Więcej o motywacji TUTAJ
E-papierosy
3 lata temu na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie wśród polskiej młodzieży na temat używania e-papierosów. Z badań wynika, że 34 procent młodych e-palaczy (w wieku 16-17 lat) pali od ponad roku, 31 procent – od dwóch do pięciu lat, a 4 procent ponad 5 lat.
Więcej na ten temat TUTAJ
Autyzm
Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 autyzm to całościowe zaburzenie rozwojowe, które objawia się problemami w komunikowaniu uczuć, w związkach społecznych oraz zaburzoną integracją wrażeń zmysłowych. Autyzm diagnozuje się u około 1 na 100 dzieci w Europie. Występuje u chłopców 4 razy częściej niż u dziewczynek.
Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ
Zespół Downa
Zespół Downa – ZD - (trisomia 21) jest wadą wrodzoną spowodowaną obecnością dodatkowego chromosomu 21 oraz jest najczęściej występującym zaburzeniem chromosomalnym. Jest to wada genetyczna powodująca szereg nieprawidłowości i objawów, które wpływają na rozwój dziecka i jego funkcjonowanie w życiu dorosłym.
Więcej TUTAJ
Depresja
Z danych WHO ( Światowa Organizacja Zdrowia ) wynika, że depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Szacuje się, że w danym momencie na świecie na depresję choruje kilka procent całej populacji. Każdy z nas jest na nią narażony, dlatego nie warto i nie powinno się bagatelizować jej objawów.
Więcej na ten temat TUTAJ
Strona: 1/2
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- następna
- Przejdź na koniec