Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Gry planszowe w bibliotece
20 listopada 2023

Gry planszowe w bibliotece

W gry strategiczne może grać każdy i wszędzie. Nie potrzeba do tego prądu, pieniędzy ani specjalnych warunków. W minionym tygodniu w naszej bibliotece uczniowie koła bibliotecznego zajęli się lubianymi przez wszystkich - grami planszowymi. Gry z których korzystaliśmy uczą logicznego myślenia, utrwalają wiedzę, a także uczą rozmowy o emocjach. Podczas zajęć wszyscy dobrze się bawili. Jeśli chcielibyście zagrać z nami, zapraszamy w środy od godziny 14.15 do Biblioteki Szkolnej (prosimy o wcześniejsze zapisy).

Anna Borowik

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Warsztaty - odnawialne źródła energii
20 listopada 2023

Warsztaty - odnawialne źródła energii

Dnia 16.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla oddziałów przedszkolnych 3,4,5,6 latków oraz klas I-III. W pierwszej części spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie są źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz jak można tę energię zaoszczędzić. W drugiej części uczniowie samodzielnie eksperymentowali, zasilali różne przedmioty np. lampkę i samochodziki za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej. Na koniec zajęć zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Małgorzata Ujma

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Edukacja teatralna
19 listopada 2023

Edukacja teatralna

Uczniowie oddziałów IV-VII zapoznawali się z teatralnym ABC. Przypomnieli sobie ważne terminy związane z teatrem (m.in. dykcja, zapadnia, proscenium, kostium, gra aktorska). Poznali emocje i uczucia towarzyszące aktorom podczas ich pracy oraz występów. Pomogła im w tym grupa teatralna z wrocławskiego Teatru Narodowego Edukacji, która zaprosiła nas w kuluary szeroko pojętej magii teatru. Uczniowie odwiedzili zatem słupski Inkubator Technologiczny, którego scena stała się przez chwilę miejscem wydarzeń niezwykłych, gdzie króluje wyobraźnia i pełne zaangażowanie aktorów oraz widowni.

Ewelina Wiśniewska

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Nagrodzeni w III Międzyszkolnym Konkursie: ,,Mazurek Dąbrowskiego pisany piórem"
13 listopada 2023

Nagrodzeni w III Międzyszkolnym Konkursie: ,,Mazurek Dąbrowskiego pisany piórem"

Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Prace reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i graficzny. Komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: prawidłowe łączenie liter, estetyka pisma, brak błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz pomysł graficzny. Mimo perfekcyjnie wykonanych prac część uczestników nie pamiętała, że nasz bohaterski hetman nazywał się Czarniecki a nie Czarnecki co wpłynęło na obniżenie oceny części prac. A oto laureaci:

Nagrodzone prace w kategorii klas młodszych II - III:

miejsce I - Adam Żendarski,  SP. Kobylnica,

miejsce II - Maja Rosołowska, SP. Sycewice

miejsce III - Piotr Rozenek, SP. Kobylnica

wyróżnienie:  Matylda Tulimowska, Wiktoria Łukaszek, SP. Kobylnica

Nagrodzone prace w kategorii klas IV - VII:

miejsce I - Zuzanna Stachowicz, SP. Głobino, Agata Kubała, SP. Głobino

miejsce II - Lena Kołakowska, SP. Kobylnica, Karolina Ernestowicz, SP. Kobylnica

miejsce III - Jakub Knut,  SP. Sycewice, Marcel Stępniewski, SP. Sycewice

wyróżnienie: Laura Mikutajcis, SP. Głobino, Laura Judek, SP. Sycewice

Nagrody zostaną przekazane do końca listopada.  Część prac obejrzeć będzie można na naszym szkolnym Facebooku. Gratulujemy zwycięzcom!

Eliza Labuda - Kopycińska
Czytaj więcej o: Nagrodzeni w III Międzyszkolnym Konkursie: ,,Mazurek Dąbrowskiego pisany piórem"
Przejdź do - Ergo Arena 11.11.2023
13 listopada 2023

Ergo Arena 11.11.2023

W sobotę, 11 listopada 2023 roku 15 uczniów z naszej szkoły wraz z panią Renatą Kopczewską , wyjechało na ósmą edycję Meczu kaszubskiego. Wydarzenie organizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie i Stowarzyszenie "Trefl Pomorze". Tego dnia przypadało nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 17:30 w hali sportowej czyli w Ergo Arenie, koszykarze Trefla Sopot podjęli Legię Warszawa. Z tej okazji, przy parkiecie powstały stoiska z lokalnym rękodziełem, a także kaszubską olimpiadą sportową. Dodatkowym smaczkiem był powrót do Trójmiasta Michała Kolendy. Tego dnia żółto-czarnym kibicowali licznie zgromadzeni uczniowie z Kaszub. Wygrał Trefl Sopot. NA trybunach było 8,5 tys. kibiców. My także tam byliśmy!

Renata Kopczewska

Eliza Labuda - Kopycińska