Programy i projekty realizowane w szkole
Artykuły
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 kwiecień 2025- grudzień 2025
Nasza szkoła pozyskała dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kierunek interwencji 3.1. Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego
Całkowita wartość zadania – 3 125,00zł
Kwota dofinansowania – 2 500,00 zł
Wkład własny – 625,00 zł
Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest realizowany jako program finansowego wspierania organu prowadzącego szkoły i skierowany m.in. do szkół podstawowych oraz placówek wychowania przedszkolnego. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz na realizację działań promujących czytelnictwo (w tym finansowanie nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo.
Szkoła międzypokoleniowa
Jesteśmy Laureatami konkursu-projektu: Szkoła międzypokoleniowa.
W styczniu zorganizowaliśmy cykl zajęć z seniorami w ramacb projektu-konkursu - Szkoła Międzypokoleniowa. W ramach rywalizacji szkoły zbierały punkty za: realizację warsztatów, zaangażowanie seniorów i uczniów, sprawozdania oraz lokalizację szkoły. Cztery szkoły z każdego województwa, a więc łącznie 64 szkoły z całej Polski z najwyższą liczbą punktów, otrzymają nagrody w postaci multimedialnej pracowni komputerowej składającej się z 15 laptopów i zestawów akcesoriów. 887 sprawozdań, ponad 2,5 tys. zorganizowanych warsztatów, ponad 20 tys. zaangażowanych uczniów, nauczycieli i seniorów – to tylko kilka liczb, którymi można opisać pierwszą edycję „Szkoły międzypokoleniowej”. Zdobyliśmy 149,5 pkt na 150 pkt ! Jesteśmy Laureatami! Zajrzyj by zobazyć: https://kompetencjecyfrowe.gov.pl/aktualnosci/wpis/oglaszamy-wyniki-konkursu-szkola-miedzypokoleniowa
Bardzo dziękuję Seniorom za współpracę, młodziezy za zaangażownie i pani Ewelinie Wiśniewskiej za wspieranie działań projektowych i okołoprojektowych. Bez Was to by się nie udało! Sprawozdanie z naszych działań pod linkiem: https://www.canva.com/design/DAGfBXMesVU/MtA91GaxVKPDIZzTtGCCng/watch?utm_content=DAGfBXMesVU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=uniquelinks&utlId=h593f695fd3
Beata Holewa
MegaMisja październik 2024 r. – czerwiec 2025 r.
MegaMisja to cykl zajęć, zaproponowanych przez Fundację Orange, dla dzieci w wieku 7-10 lat, które nauczycielki i nauczyciele realizują w oparciu o scenariusze opracowane przez ekspertów. Program objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Cyfryzacji w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Edukacji Medialnej.
Ze strony Fundacji Orange:
„Rozwój MegaMocy – czyli kompetencji społecznych i emocjonalnych takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych, krytycznego myślenia, czy kulturalnej dyskusji, pomogą dzieciom przygotować się do pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów.Biorąc udział w MegaMisji, kształtujesz postawy, które ułatwią dzieciom dbanie o higienę cyfrową, umiar w korzystaniu z technologii, bezpieczeństwo i ochronę przed szkodliwymi zjawiskami, tj. uzależnienie od ekranów, hejt, patotreści, deepfaki, grooming czy cyberprzemoc.Środowisko cyfrowe jest ważną częścią życia młodych ludzi, warto więc wspierać dzieci w taki sposób, aby czerpały z cyfrowego świata to, co dobre i wartościowe oraz potrafiły radzić sobie z wyzwaniami, które je spotkają.”
MegaMisja to:
-
Praktyczny kurs higieny cyfrowej i skuteczny sposób rozwoju kompetencji społeczno – emocjonalnych.
-
Angażujące metody pracy m.in.: word cafe, mobilna debata, karuzela pomysłów.
-
Nauka poprzez zabawę dla dzieci i świetny sposób na integrację klasy.
-
Dostęp do platformy z animacjami i społecznością wychowawców.
Fun Lab grudzień 2024 r- czerwiec 2025 r.
Otrzymaliśmy GRANT w wysokości 50 000 zł ufundowany PRZEZ FUNDACJĘ PGNIG IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W PROGRAMIE GRANTOWYM „FUN LAB” na pracownię przyrodniczą Program Fun Lab to inicjatywa mająca na celu wsparcie szkół w tworzeniu nowoczesnych i w pełni wyposażonych pracowni naukowych, obejmujących fizykę, matematykę i chemię. Dzięki przyznawanym grantom, placówki edukacyjne będą mogły doposażyć swoje laboratoria w niezbędne narzędzia i aparaturę, co pozwoli uczniom na przeprowadzanie zaawansowanych eksperymentów. Celem programu jest wzbogacenie zasobów edukacyjnych, rozwój kompetencji uczniów oraz wspieranie nauczycieli w prowadzeniu inspirujących lekcji, które zwiększą zainteresowanie naukami ścisłymi. Dodatkowo, program promuje innowacje w edukacji. Grupą docelową są szkoły podstawowe i ponadpodstawowe kończące edukację uczniów egzaminem dojrzałości.
Klikam z głową styczeń – marzec 2025 r.
Kampania „Klikam z głową" to inicjatywa edukacyjna skierowana głównie do dzieci i młodzieży, mająca na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. W trakcie zajęć i webinarów poruszamy m.in. temat niebezpiecznych zjawisk związanychz korzystaniem z sieci, jak uzależnienie od internetu i portali społecznościowych, seksting czy cyberprzemoc. Zwracamy uwagę jak zapobiegać i reagować na zagrożenia, jak chronić swoje dane i urządzenia i jak weryfikować informacje.
Warsztaty poruszają następujące tematy:
Klasy 1-3:
- Bezpieczne logowanie
- Bezpieczne relacje w sieci
- Ochrona danych i wizerunku w sieci
Klasy 4-6:
- Bezpieczne logowanie
- Ochrona danych i wizerunku w sieci
- Cyberprzemoc
Klasy 7-8:
- Bezpieczne logowanie
- Ochrona danych i wizerunku w sieci
- Cyberprzemoc