Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Koncert pieśni patriotycznych
16 listopada 2021

Koncert pieśni patriotycznych

Dziesiątego listopada w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy uczniowie kl. VII  uczcili Narodowe Święto Niepodległości uczestnictwem w wyjątkowym koncercie. Wystąpił Kwartet smyczkowy: "Golden Gate String Quartet" wraz z solistką Aleksandrą Cybulą. W programie znalazły się pieśni patriotyczne, jak „My, Pierwsza Brygada” czy „Mury runą” Jacka Kaczmarskiego oraz utwory Marka Grechuty i Ewy Demarczyk.

Dziękujemy za zaproszenie!

M. Aziukiewicz

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Zabawy sensoryczne rozwijające zmysły
14 listopada 2021

Zabawy sensoryczne rozwijające zmysły

W świetlicy oddziału przedszkolnego 5,6 latków odbyły się zajęcia w ramach innowacji. Dzieci rozwijały zmysł węchu, smaku, dotyku. Zapoznały się z zapachami wielu przypraw używanych w kuchni. Dzieci wąchały pieprz, sól, paprykę, cukier brązowy, cukier wanilinowy, imbir, curry, gałkę muszkatołową, rozmaryn, oregano, majeranek. Potem rozpoznawały z zasłoniętymi oczami rodzaj zapachu. Następnym etapem było wyklejanie jesiennej parasolki przeprawami. Dzieci świetnie się bawiły, a w pomieszczeniu unosiły się ciekawe zapachy.

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI
14 listopada 2021

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI

10 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie podkreślili wagę święta odświętnym strojem oraz kotylionami w barwach narodowych. Klasy 6-8 przygotowały cześć artystyczną i zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. O godzinie 11.11 został odśpiewany hymn narodowy. 

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - PODAJ RĘKĘ A NIE PIĘŚĆ
14 listopada 2021

PODAJ RĘKĘ A NIE PIĘŚĆ

Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego ,,Podaj rękę a nie pięść.
W ramach realizacji programu odbyły się warsztaty z zawodowym kuratorem sądowym na temat problemu przemocy w środowisku wychowawczym, form jej występowania i sposobów właściwego reagowania. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie wewnątrzszkolnym na plakat promujący przeciwdziałanie przemocy pt.: ,,Zatrzymaj przemoc" koordynowany przez nauczyciela plastyki Panią Elizę Labudę - Kopycińską. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Martyna Maślak z klasy IV,
II miejsce  - Filip Kowal z klasy IV  
III miejsce - Hanna Siwiec z klasy V.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Program został zrealizowany  przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski , a dotowany został ze środków celowych Urzędu Gminy w Kobylnicy.

M. Pietruk - Żytkowska

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - #SzkołaDoHymnu
10 listopada 2021

#SzkołaDoHymnu

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli dziś udział w akcji; ,,Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 odśpiewali wszystkie zwrotki: ,,Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób wszyscy uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Szkoła do hymnu” to akcja zapoczątkowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Eliza Labuda - Kopycińska