Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - "Pomóż mi"
23 maja 2022

"Pomóż mi"

Pedagog szkolny p. Małgorzata Aziukiewicz zapoznała uczniów klas I- VIII z Międzynarodowym znakiem "Pomóż mi". Jest to dyskretne wołanie o pomoc wysyłane przez ofiary przemocy. Jeżeli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy REAGUJ! Zadzwoń: Policja tel. 112, Niebieska linia tel. 800-120-002. Uczniowie otrzymali zakładki informacyjne przygotowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylnicy. Dziękujemy!

Małgorzata Aziukiewicz

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - UZALEŻNIENIE POWODUJE WYKLUCZENIE
11 maja 2022

UZALEŻNIENIE POWODUJE WYKLUCZENIE

9 maja w naszej szkole uczniowie klasy V i VI wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez p. Magdalenę Martykę i Krzysztofa Baranowskiego pod nazwą "Uzależnienie powoduje wykluczenie". Dostarczyły one uczniom wiedzy na temat mechanizmów powstawania uzależnienia, właściwych sposobów reagowania na propozycje zażywania używek oraz możliwości unikania zagrożeń z nimi związanych. Promowano również zdrowy styl życia, wolny od nałogów.

Małgorzata Aziukiewicz

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Szkolenie wolontariuszy
11 maja 2022

Szkolenie wolontariuszy

11 maja 2022 r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Promyk" uczestniczyli w warsztatach dot. Korpusu Solidarności. Jest to Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.Korpus zachęca do wolontariatu, promuje go, a przede wszystkim proponuje wsparcie dla wolontariuszy m.in. w postaci działań edukacyjnych oraz narzędzi do organizacji wolontariatu. Warsztaty zostały zorganizowane przez koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza „Promyk” p. Małgorzatę Aziukiewicz i przeprowadzone przez p. Ewę Kosiedowską – Prezeskę Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Małgorzata Aziukiewicz

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Quiz majowy
11 maja 2022

Quiz majowy

W miesiącu maju przypada mnóstwo świąt. Część z nich to święta patriotyczne, związane z historią Polski, inne dotyczą bliskich osób. Dziś odbył się apel ale w innej formie niż zazwyczaj. Sprawdziliśmy jaką wiedzę na temat świąt przypadających w miesiącu maju mają nasi uczniowie. Sprawdzian wiedzy odbył się w formie quizu, a dodatkowo każda klasa przygotowała plakat związany z wybranym przez siebie świętem. Dzieci przygotowały także hasła, które poszczególne klasy skandowały. Okazało się, że wszystkie klasy były doskonale przygotowane i uczniowie wiedzieli co świętujemy 1, 2, 3, 8 oraz 26 maja.

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - „Niebo nad nami”
4 maja 2022

„Niebo nad nami”

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym w VIII Gminnym Konkursie Fotograficznym nt: „Niebo nad nami”.
Nagrody w kategorii 0 – III w naszej szkole otrzymała
Judek Laura- miejsce II -klasa III -Landrynkowe niebo
Nagrody w kategorii IV – VIII otrzymała
Siwiec Emilia - I miejsce klasa VIII - Czerwone horyzonty
Wielkie gratulacje.

Małgorzata Ujma

Beata Holewa