Programy i projekty realizowane w szkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

2 maja 2022

Rejs po wiedzę

Projekt realizowany jest przez Lidera Projektu Miasto Słupsk w partnerstwie z Gminą Słupsk, Gminą Kobylnica, Centrum Sportów Wodnych "OPTY Ustka" w Ustce i Fundacją Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Projekt realizowany jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Kompleksowe wsparcie szkół i placówek”.

Celem Projektu i partnerstwa jest kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów 9 szkół podstawowych  poprzez wykorzystanie tematyki morskiej i żeglarskiej na zajęciach szkolnych i pozaszkolnych, podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie prowadzenia edukacji morsko-żeglarskiej w ramach podstaw programowych różnych przedmiotów i praktycznych zajęć żeglarskich, ukazywanie morskiego dziedzictwa kulturowego Pomorza i budowanie świadomości specyfiki regionu (m.in. poprzez wycieczki, obozy), promowanie i upowszechnianie zawodów i specjalności związanych z nadmorskim położeniem regionu, rozwijanie współpracy z innymi organami prowadzącymi szkoły podstawowe w celu upowszechniania edukacji morsko-żeglarskiej.

 

 
Beata Holewa
Czytaj więcej o: Rejs po wiedzę
3 lutego 2022

Projekty sportowe rok szkolny 2021/2022

Szkolny Klub Sportowy , który organizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Dodatkowe zajęcia odbywały się dla klasy III  i IV  dwa  razy w tygodniu po jednej godzinie.   
WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły, który organizowany jest przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych - walka ze skutkami pandemii koronowirusa. Zajęcia z programu odbywały się dwa razy w tygodniu po jednej godzinie , objęte zostały klasy I  i  II.

Beata Holewa
3 lutego 2022

Mamo, tato, wolę wodę! - styczeń - maj 2022 r.

Nasze oddziały przedszkolne przystąpiły do jednego z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce "Mamo, tato, wolę wodę!" zainicjowanego w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. 

Czytaj więcej o: Mamo, tato, wolę wodę! - styczeń - maj 2022 r.
21 grudnia 2021

Godzina Kodowania - grudzień 2021 r.

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijają się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska.

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w godzinie kodowania, wybierając aktywność wedle swoich upodobań i uzyskując certyfikaty.

Czytaj więcej o: Godzina Kodowania - grudzień 2021 r.
21 grudnia 2021

Laboratoria Przyszłości - listopad 2021 r.

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie: Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem działań ma być stworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzyma od państwa wsparcie finansowe w kwocie 30 000 PLN  na zakup nowoczesnego wyposażenia.

Beata Holewa
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - listopad 2021 r.