Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Święto Niepodległości
13 listopada 2019

Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w szkole uroczystość. Najpierw uczniowie klasy VI przypomnięli historię święta. Krótko omówili także dzieje "Mazurka Dąbrowskiego".  O godzinie 11.11. dnia 8 listopada uczniowie i nauczyciele uroczyście odśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu.

Eliza Labuda - Kopycińska
Przejdź do - Niepodległość na wesoło
13 listopada 2019

Niepodległość na wesoło

Uczniowie klasy V postanowili uczcić Święto Niepodległości na wesoło. Od 9.00 do 13.00 piekli i sprzedawali gofry."Do wyboru do koloru": z nutellą z bitą śmietaną, z owocami; kolejki ustawiały się na każdej przerwie.
Ten dzień zapisał się w pamięci uczniów ws pólnym odśpiewaniem hymnu wraz z uczniami
w całym kraju, ale także "pychotami" Bo takie rocznice należy celebrować, ale tez i świętować na wesoło

Irena Moraczyńska
Przejdź do - 101 rocznica odzyskania niepodległości
12 listopada 2019

101 rocznica odzyskania niepodległości

Narodowe Święto Niepodległościświęto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937[1], zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945[2], przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

W ramach obchodów Święta Niepodległości wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy włączając się do akcji "Szkoła do hymnu"

Aby dowiedzieć się więcej o drodze do nieodległości zajrzyj na stronę https://niepodlegla.gov.pl

 

Beata Holewa
Przejdź do - Pasowanie na ucznia
22 października 2019

Pasowanie na ucznia

Dnia 18.10 2019 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I. Najmłodsi uczniowie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Sycewicach. Przy zaproszonych gościach - nauczycielach, rodzicach, starszych uczniach - pierwszoklasiści zobowiązali się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości do Ojczyzny. Po uroczystości odbył się w klasie słodki poczęstunek dla gości i już pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W imieniu pana dyrektora, grona pedagogicznego i starszych uczniów witam Pierwszaków w naszej szkolnej rodzinie. Wychowawczyni Magdalena Żywicka

Eliza Labuda-Kopycińska
Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył sie w naszej szkole uroczysty apel. Piosenki i wesołe wiersze zaprezentowali uczniowie klas V i VI. Tego dnia Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim pedagogom i wręczył Nagrody Dyrektora.

Eliza Labuda-Kopycińska