Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

9 maja 2019

Warsztaty

Dnia 06.05.2019 r. w kl. III odbyły się w ramach zajęć warsztaty " Zapoznanie się z angielską kulturą. Londyn stolicą wielkiej Brytanii". Zajęcia prowadzone były przez p. Piotra G. i p. Michała K.- wolontariuszy z Anglii. Dzieci w ramach warsztatów poznały wiadomości o Anglii i Londynie, rodzinie królewskiej, zasmakowały angielskich potraw oraz uczyły się matematyki w języku angielskim. Warsztaty zakończyły się konkursem ze zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w formie testu z nagrodami. Dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Uczniowie kl. III z wychowawczynią M.Żywicką

Przejdź do - Gminny konkurs BRD
6 maja 2019

Gminny konkurs BRD

Gminny konkurs Bezpiecznie w ruchu drogowym odbył się w piątek 26 kwietnia. Młodzież startowała w dwóch kategoriach: do 12 lat grupa młodsza i od 12 lat  wzwyż grupa starsza .W grupie starszej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Słonowicach drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Sycewicach. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajęła podstawówka z Sycewic. Gratulujemy super sprawności i dobrej znajomości przepisów ruchu drogowego.

Przejdź do - Dzień Ziemi
13 kwietnia 2019

Dzień Ziemi

W ramach innowacji pedagogicznej realizowanej w klasie 4 uczniowie zaprezentowali na apelu scenki  dotyczące prawidłowej segregacji odpadów . Ekologiczna refleksja ma nas przybliżyć do dbania o nasze otoczenie. Apel przygotowała Anna Kleczkowska i Małgorzata Andrzejczak.

Przejdź do - Wielkanoc na Pomorzu 2019
2 kwietnia 2019

Wielkanoc na Pomorzu 2019

Nasi uczniowie wzięli udział w jubileuszowym XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: "Wielkanoc na Pomorzu".Konkurs odbywa się z podziałem na trzy kategorie wiekowe (kl. 0-III, kl. IV-VI, kl. VII--VII i kl. III gimnazjum) i cztery plastyczne -pisanka, palma wielkanocna, kartka wielkanocna, stroik świąteczny.Główne cele konkursu to: poznanie tradycji różnych kultur zamieszkujących Pomorze, kultywowanie zwyczajów wielkanocnych.

Uczniowie zdobyli nagrody w następujących kategoriach: 

Weronika Ostrowska i Pamela Gajewska - wyróżnienie w kategorii palma wielkanocna,

Maja Ogrodniczuk, Julia Różyc - II miejsce w kategorii pisanka

Oliwia Firek - II miejsce w kategorii stroik wielkanocny

Oktawia Latała - III miejsce w kategorii pisanka 

Wiktoria Pustkowiak - I miejsce w kategorii pisanka

Mateusz Morgaś - nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Kobylnica - p. Leona Kiziukiewicza

Kaja Czapka - nagroda Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Przejdź do - Robimy soki
26 marca 2019

Robimy soki

W ramach lekcji przyrody oraz realizowanej w tej klasie innowacji pedagogicznej klasa IV robiła soki owocowe. Wszystkim bardzo smakowały samodzielnie wykonane soki.